Kodėl reikia šunims kirpti nagus ir, kokios pasekmės jų nekerpant ir tinkamai neprižiūrint?

Šunų nagų kirpimas svarbus ir būtinas dalykas. Žmonės įsigydami šuniukas, dažnai nepagalvoja, kad jiems reikės karpyti nagučius. Šuns nagai, jam dažnai bėgiojant asfaltu ar kita kieta danga, nusidėvi patys ir tuomet nėra būtina dažnai kirpti nagų. Tačiau jeigu šuo dažniau vaikšto minkštu pagrindu, tai nagus jam reikia kirpti dažnai.

Šunims būtina kirpti nagus, nes ilgi nagai šuniui sukelia diskomfortą, jei nagai šuniui stovint liečia žemę. Ilgi šuns nagai gali iškraipyti visaip šuns pėdos pirštus ir neretai nagai įauga į leteną. Jeigu nagai įauga į letenas tai prasideda baisios ligos ir pūliavimai. Šuns nagų nekarpymas gali sukelti ir įvairias traumas, nes ilgi nagai visur kliūva. Taip pat, jeigu nebus reguliariai karpomi ir tvarkomi šuns nagai, tai jie pradės lūžinėti, skilinėti, o tai sukels didelį skausmą Jūsų augintiniui.

Šuns nagus reikėtų trumpinti kartą per savaitę. Tačiau pagrindinis ženklas, kad tikrai metas trumpinti šuniuko nagus, kai išgirstate, jog šuniui vaikštant po kambarį, jo nagučiai liečia grindis. Šuniui nagus reikia pradėti karpyti jau nuo mažens. Kad augintiniui būtų lengviau priprasti prie šios procedūros, galite skatinti jį skanėstais.

Jeigu nesikreipiate į šunų higienos specialistus ir patys kerpate savo šuniukui nagus, tai įsigykite specialias ir aštrias žirklės. Jokiu būdu netinka tos žirklės, kuriomis patys naudojatės. Tačiau jei bijote patys kirpti šuns nagus, Jums visada gali padėti specialistai. Tai iš ties atsakingas darbas.

Taigi, šuns nagų priežiūra ir kirpimas yra būtinas, nes leidžia išvengti nemalonių ir skausmingų situacijų Jūsų keturkojui draugui.