Kaip reikia vežioti šunis automobilyje?

Savo augintinį automobilyje būtina vežti saugiai. Jie ne visada būna ramūs ir paklusnūs, todėl turite pasirūpinti, kad tiek jie, tiek Jūs būtume saugūs. Jūsų keturkojis draugas automobilyje turi neblaškyti Jūsų dėmesio bei nelakstyti po visą automobilio saloną.

Taigi, šunų kirpykla „Optimizmo“ teikia rekomendacijos, kaip vežti savo augintinį automobilyje:

Šuo turi neturėti galimybės lipti ten, kur nori. Tai galima padaryti, jeigu šuniui uždėsite specialų saugos diržą – petnešas. Petnešos tvirtinasi prie automobilio saugos diržo jungties ir užsifiksuoja. Galite įsigyti įvairių dydžių petnešas ir uždėti šuniui, o petnešų galus pritvirtinti prie saugos diržo laikiklio automobilyje.

Jeigu šuo nedidukas, jį galima vežti specialiame narve automobilio salone. Pasirūpinkite, kad šunys nejudėti taip, kaip nori. Vežti savo keturkojus draugus saugiai, apsaugosite juos ir išvengsite augintinio susižalojimo galimybės staigesnių stabdymo ar staigių posūkių manevrų metu. Augintinio dėžutę pritvirtinkite automobilio salone, nepalikite palaidos.

Šios rekomendacijos skirtos ir todėl, kad kelių eisimo taisyklėse nurodyta, kad „vairuotojas privalo pasirūpinti stovinčioje transporto priemonėje esančių gyvūnų augintinių saugumu ir užtikrinti, kad gyvūnai būtų vežami tokiu būdu, kad netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių eismo dalyvių, jei transporto priemonė būtų staigiai stabdoma.“ Tai nereiškia, kad būtinai šunį reikia prisegti saugos diržu, tačiau būtina užtikrinti, kad gyvūnas netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų kitų. Akivaizdu, kad nesaugiai vežamas šuo kelia grėsmę ir keleivių sveikatai. Jeigu įvyktų avariją, tai šuo savo letenomis gali sužeisti priekyje esančius žmones. Be to, patys važiuotojai ir keleiviai dažnai neužsisega saugos diržų, todėl apie tai, kad reikia prisegti ir savo augintinį jie net nepagalvoja. Turi būti skatinamas suvokimas, kad augintinis taip pat turi teisę būti saugiai vežamas. Jeigu, Jūsų šuo bus vežamas saugiai ir ramiai, tai jis netrukdys Jums vairuoti ir neatitrauks dėmesio nuo vairavimo. Neatidus vairavimas visuomet sukelia sunkias pasekmes.

Taigi, jeigu Jūsų augintinis nėra prisegtas specialiu diržu ar nėra vežamas specialiame narvelyje, tai jis gali laisvai judėti ir taip atitraukti Jūsų dėmesį nuo vairavimo, o įvykus avarijai susižeis ne tik gyvūnas, bet ir kiti eismo dalyiai.